کد مطلب : 6499
27 دی 1397 - 13:56
تعداد بازدید : 416 بار
اخبار » اخبار وسط

به همت خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد، گروه 7 نفره از مدیران فرهنگی ایالت سند پاكستان در دوره آموزشی مرمت و نگهداری نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملي ایران شرکت مي‌كنند.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به همت خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد سند، سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اداره‌کل توسعه همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي و نمایندگی اين سازمان در خراسان رضوی، هیأت 7 نفره از مدیران فرهنگی ایالت سند پاكستان از تاریخ 20 دي تا 4 بهمن‌ماه در دوره آموزشی مرمت و نگهداری نسخ خطی سازمان اسناد و کتابخانه‌ ملي ایران شرکت و از شهرهای قم، اصفهان و مشهد مقدس، بازدید خواهند کرد.

احمد عبداله‌پور، مسئول خانه فرهنگ ایران در حیدرآباد در این باره گفت: پس از بازدید از کتابخانه‌های ایالت سند و مذاکره با مسئولان آن و همچنین دیدار با مدیران فرهنگی ایالت سند پاكستان، عنوان می‌شد که تمایل به همکاری در حوزه مسایل فرهنگی و امور مربوط به کتابخانه‌ها را دارند. بر اين اساس و پس از بررسی نیازمندی‌های کتابخانه‌های ایالت سند که عمدتاً دارای گنجینه‌ای از نسخ خطی هستند، مقرر شد؛ متقاضیان در قالب هیأتی برای طی یک دوره آموزشی مرمت و نگهداری نسخ خطی به ایران اعزام شوند.

وي ادامه داد: اعضاي این هیأت عبارتند از: محمد اسلم جات، مسئول کتابخانه‌ها و انتشارات وزارت فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی دولت ايالت سند، شر محمد مهر، معاون مدیرکل فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی دولت سند و ريیس موزه سند، نزاکت علی فاضلانی، معاون مدیرکل فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی دولت سند و ريیس کتابخانه سچل سرمست شهر خیرپور میرس، غلام سرور چنر، معاون مدیرکل فرهنگ، گردشگری و آثار باستانی دولت سند و ريیس کتابخانه شمس‌العلماي داوود پوتو حیدرآباد و ريیس کتابخانه یادبود لیاقت کراچی، الله دیتو، ريیس مرکز سندی ادبی برد (وزارت آموزش و پرورش دولت سند)، سکندر علی شاه، مسئول انتشارات مرکز سندی ادبی برد (وزارت آموزش و پرورش دولت سند) و حیدر علی تالپور، نواده آخرین پادشاه سلسه تالپورها در ايالت سند پاكستان.

احمد عبداله‌پور ادامه داد: پس از پایان دوره آموزشی، هیأت فرهنگي پاكستاني عازم شهرهای قم، اصفهان و مشهد مقدس خواهد شد. اين گروه در شهر مشهد با هماهنگی نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در خراسان رضوی دیدارهايي با مدیران آستان قدس رضوی و برخی از نهادها و مراکز فرهنگی اين شهر انجام خواهند داد.

 

 

کد امنیتی
تازه کردن

تازه های نشر

آمار بازدیدکنندگان

مهمانان :

15 

امروز :
دیروز :
این هفته :
این ماه :
بازدید کل :
236
421
2598
26913
15960227